SBS Focaccia Sandwich, 30x40 cm, 9x600g
228120
•
600 Net weight/volume
-
Lactose free
-
Extra salted
-
Vegan
| Allergens |
|---|
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Barley |
| Cereals containing gluten |
| Eggs |
| Kamut |
| Lupine |
| Milk |
| Mustard |
| Oats |
| Rye |
| Sesame seeds |
| Soybean |
| Spelt |
| Walnut |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 304 kcal |
| Energy, kJ | 1280 kJ |
| Fat | 8.8 g |
| Fat of which is saturated acids | 1.5 g |
| Carbohydrate | 48 g |
| Carbohydrate of which sugar | 1.5 g |
| Fibre | 2.2 g |
| Protein | 7.1 g |
| Salt | 1.5 g |
WHEAT flour, water, extra virgin olive oil 9%, salt, dried yeast, WHEAT malt flour, potatos flakes 0,5% (potatos, spice mix), rosemary, WHEAT sour dough 0,5% (WHEAT flour, water), sugar. May contain trace of rye, barley, spelt, oat, kamut, egg, soya, lupine, milk, mustard, sesame seeds, walnuts. Wheat flour origin EU
At -18°C or colder. Do not re-freeze after defrosting.
Defrost approx. 60 min, bake in pre-heated oven at 200° for 4 min, depending on oven type. Baked products to be consumed within 24 hours.
| Shelf life | 365 |
| Country of origin | Italy |
| GTIN | 05701014079819 |