SCHULSTAD BURGER BUN 4" 80 GR, SESAME, DOUBLE SLICED
67247
•
80 Net weight/volume
| Allergens |
|---|
| Cereals containing gluten |
| Sesame seeds |
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Cereals containing gluten |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 248 kcal |
| Energy, kJ | 1049 kJ |
| Fat | 4.06 g |
| Fat of which is saturated acids | 0.27 g |
| Carbohydrate | 44.43 g |
| Carbohydrate of which sugar | 6.48 g |
| Fibre | 2.71 g |
| Protein | 8.18 g |
| Salt | 1.02 g |
| Country of origin | Romania |
| Manufacturer | Romania |