SBS Hamburger Bun Rustic 4,5inch 90g
222089
•
90 Net weight/volume
| Allergens |
|---|
| Cereals containing gluten |
| May contain traces of |
|---|
| Milk |
| Sesame seeds |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 245 kcal |
| Energy, kJ | 1038 kJ |
| Fat | 2 g |
| Fat of which is saturated acids | 0.4 g |
| Carbohydrate | 47 g |
| Carbohydrate of which sugar | 4.4 g |
| Fibre | 3 g |
| Protein | 8.3 g |
| Salt | 1.7 g |
WHEAT FLOUR, water, DURUM HARD WHEAT , yeast, iodized salt ( salt, potassium iodate), fermented RYE FLOUR, olive oil, sugar, flour treatment agent: ascorbic acid.
store at -18°C or colder
do not re-freeze after thawing
| Shelf life | 365 |
| Country of origin | Germany |
| Manufacturer | Germany |