4 inch Double Cut Hamburger Bun with Sesame Seed
223205
•
75 Net weight/volume
| Allergens |
|---|
| Sesame seeds |
| Cereals containing gluten |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 284 kcal |
| Energy, kJ | 1200 kJ |
| Fat | 4.55 g |
| Fat of which is saturated acids | 0.66 g |
| Carbohydrate | 49.01 g |
| Carbohydrate of which sugar | 5.89 g |
| Fibre | 3.86 g |
| Protein | 9.86 g |
| Salt | 1.22 g |
| Country of origin | Romania |
| Manufacturer | Romania |