SBS Foccaccina Ham & Cheese 30x130g
-
Lactose free
| Allergens |
|---|
| Milk |
| Cereals containing gluten |
| Rye |
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Does Not Contain Declaration Obligatory Allergens |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 204 kcal |
| Energy, kJ | 852 kJ |
| Fat | 5.3 g |
| Fat of which is saturated acids | 2.9 g |
| Carbohydrate | 28 g |
| Carbohydrate of which sugar | 1.6 g |
| Fibre | 1.5 g |
| Protein | 9.8 g |
| Salt | 1.2 g |
| NutrientSodium | 480 mg |
water, WHEAT flour, cooked ham 12%, formed pork meat [pork meat 85% (EU and non-EU), water 10%, salt, glucose syrup, hydrolyzed vegetable protein (rapeseed, maize), spice extract, antioxidant (E301), stabilizers (E450, E451), preservative (E250)], Emmental CHEESE 12% (MILK: EU and non-EU), salt, starter culture, rennet), durum WHEAT flour, tomato powder, modified starch, salt, extra virgin olive oil, yeast, sugar, vegetable emulsifiers (E472e, E471), dried sourdough (wholegrain RYE flour, starter culture), stabilizer (E412), dextrose, paprika, onions, yeast extract, champignon powder, maltodextrin, flour treatment agent (E300, amylase, xylanase), herbs, rapeseed oil, natural flavor.
Frozen. Storage at -18°C or colder. Do not refreeze after defrosting.
Bake frozen at 180°C for 20–22 min.
| Shelf life | 450 |
| Country of origin | Denmark |
| Manufacturer | Denmark |
| GTIN | 04027453157590 |