Baguette rustikk grov 150g
224904
•
150 Net weight/volume
-
Bread scale 51-75%
-
Vegan
| Allergens |
|---|
| Barley |
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Nut (Almond) |
| Eggs |
| Nut (Hazelnut) |
| Milk |
| Nuts |
| Sesame seeds |
| Soybean |
| Walnut |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 241 kcal |
| Energy, kJ | 1021 kJ |
| Fat | 1.6 g |
| Fat of which is saturated acids | 0.3 g |
| Carbohydrate | 44 g |
| Carbohydrate of which sugar | 2.5 g |
| Fibre | 5.1 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1.4 g |
Wholemeal WHEAT flour 33%, WHEAT flour, water, potato flakes, WHEAT gluten, yeast, sugar, salt, BARLEY malt extract, roasted WHEAT malt flour, flour treatment agent (E300). May contain traces of egg, soy, milk, almond, hazelnuts, walnuts, sesame seeds.
| Country of origin | Poland |
| Manufacturer | Poland |
| GTIN | 07020712023480 |