Pølsebrød Royal Durum 8x12
221759
•
50 Net weight/volume
Hotdog buns baked with durum wheat and potato flakes, topped to give the buns character. A carton contains 8 bags with 12 pieces in each bag. Suitable for vegans.
-
Vegan
| Allergens |
|---|
| Barley |
| Cereals containing gluten |
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Sesame seeds |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 285 kcal |
| Energy, kJ | 1233 kJ |
| Fat | 4.9 g |
| Fat of which is saturated acids | 0.9 g |
| Carbohydrate | 49 g |
| Carbohydrate of which sugar | 4.7 g |
| Fibre | 2.6 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1.4 g |
| Country of origin | Sweden |