Creme Brulee
227361
•
100 Net weight/volume
| Allergens |
|---|
| Eggs |
| Milk |
| May contain traces of |
|---|
| Cereals containing gluten |
| Wheat |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 387 kcal |
| Energy, kJ | 1600 kJ |
| Fat | 35 g |
| Fat of which is saturated acids | 21 g |
| Carbohydrate | 15 g |
| Carbohydrate of which sugar | 15 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 3.5 g |
| Salt | 0.07 g |
Ingredients : CREAM 72%, EGG yolk 12%, sugar, whole MILK, natural flavor of vanilla, spent beans of vanilla. May contain traces of wheat.
| Country of origin | France |
| GTIN | 07020712024166 |