Boboli Pizza Snack Veggie Trio 50x130g B/F BOX
230482
•
130 Net weight/volume
Prebaked white wheat bread with red bell pepper, yellow bell pepper, green bell
pepper and cheese, frozen.
| Allergens |
|---|
| Cereals containing gluten |
| Milk |
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Barley |
| Oats |
| Rye |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 200 kcal |
| Energy, kJ | 840 kJ |
| Fat | 4.2 g |
| Fat of which is saturated acids | 1.5 g |
| Carbohydrate | 32.7 g |
| Carbohydrate of which sugar | 1.6 g |
| Fibre | 2.2 g |
| Protein | 6.7 g |
| Salt | 0.92 g |
WHEAT flour, water, tomato sauce (tomato puree, water, spirit vinegar, modified potato starch, salt, sugar, onion puree, herbs, rapeseed oil, garlic powder, preservative (E202), spices, thickener (E415), onion powder), 5% Gouda (MILK), red onion, 4% yellow bell pepper, 4% red bell pepper, 2% green bell pepper, rapeseed oil, 2% mozzarella (MILK), yeast, salt, extra virgin olive oil
Frozen, max. -18°C
Bake the frosted in 6-8 minutes in a preheated oven at approx. 180°C
| Shelf life | 365 |
| Country of origin | Netherlands |
| GTIN | 08715947136461 |