BROWN BAGUETTE 57CM 420G
15450004
•
420 Net weight/volume
-
Vegetarian
-
Vegan
| Allergens |
|---|
| Cereals containing gluten |
| Barley |
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Sesame seeds |
| Milk |
| Eggs |
| Rye |
| Oats |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 242 kcal |
| Energy, kJ | 1015 kJ |
| Fat | 1.2 g |
| Fat of which is saturated acids | 0.2 g |
| Carbohydrate | 46 g |
| Carbohydrate of which sugar | 1.1 g |
| Fibre | 6.2 g |
| Protein | 9.5 g |
| Salt | 1.27 g |
wholemeal WHEAT flour (35,3%), WHEAT flour, water, yeast, WHEAT gluten, iodised salt, roasted WHEAT malt flour, malted BARLEY extract, WHEAT bran, malted WHEAT flour, flour treatment agent (E300), enzyme (WHEAT). May contain traces of: milk, egg, sesame seeds.
Storage at -18°C or colder. Do not refreeze after defrosting.
Defrost for 15 min and bake for 18 min at 170-190°C (convection)
| Shelf life | 360 |
| Country of origin | Belgium |
| Manufacturer | Belgium |
| GTIN | 05701014043483 |