Berlinerbolle med bringebær
59521
•
63 Net weight/volume
Berlinerbolle med bringebær
| Allergens |
|---|
| Cereals containing gluten |
| Eggs |
| Milk |
| Wheat |
| May contain traces of |
|---|
| Nut (Almond) |
| Nut (Hazelnut) |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 297 kcal |
| Energy, kJ | 1247 kJ |
| Fat | 10.3 g |
| Fat of which is saturated acids | 4.5 g |
| Carbohydrate | 44.8 g |
| Carbohydrate of which sugar | 21.5 g |
| Fibre | 1.3 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0.3 g |
| NutrientSodium | 72 mg |
WHEAT flour, rasperry filling 28% (sugar, water, raspberry 20%, apple concentrate, thickener (E440), acidity regulator (E330), preservative (E202), aroma), water, vegetable fat (palm and rapeseed oil), sugar, margarine (vegetable fat (palm and rapeseed oil), water, emulsifier (E471), salt, acidity regulator (E330), aroma), syrup, yeast, EGG powder, skimmed MILK powder, WHEAT gluten, salt.
-18
Tines i romtemperatur 4 timer i lukket eske eller 1 time løse.
| Shelf life | 450 |
| Country of origin | Sweden |
| Manufacturer | Sweden |