Berlinerbolle med bringebær
59521
•
63 Net weight/volume
Berlinerbolle med bringebær
| Allergens |
|---|
| Milk |
| Eggs |
| Cereals containing gluten |
| May contain traces of |
|---|
| Does Not Contain Declaration Obligatory Allergens |
| per 100 g | |
|---|---|
| Energy, kJ | 301 kcal |
| Energy, kJ | 1254 kJ |
| Fat | 10.3 g |
| Fat of which is saturated acids | 4.5 g |
| Carbohydrate | 44.8 g |
| Carbohydrate of which sugar | 21.5 g |
| Fibre | 1.3 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0.18 g |
| NutrientSodium | 72 mg |
WHEAT flour, rasperry filling 28% (sugar, water, raspberry 20%, apple concentrate, thickener (E440), acidity regulator (E330), preservative (E202), aroma), water, vegetable fat (palm and rapeseed oil), sugar, margarine (vegetable fat (palm and rapeseed oil), water, emulsifier (E471), salt, acidity regulator (E330), aroma), syrup, yeast, EGG powder, skimmed MILK powder, WHEAT gluten, salt.
-18
Tines i romtemperatur 4 timer i lukket eske eller 1 time løse.
| Shelf life | 450 |
| Country of origin | Sweden |
| Manufacturer | Sweden |
| GTIN | 07020712010176 |